Star Wars [Yıldız Savaşları] Serisi

Aksiyon Filmleri, Bilim-Kurgu Filmleri, Macera Filmleri
Star Wars [Yıldız Savaşları] Serisi Full hd izle. Yıldız Savaşları, George Lucas tarafından yapılmış, öncelikle filmleriyle tanınmış, sonraki yıllarda çizgi roman, bilgisayar ve konsol oyunları, televizyon yapımları vb. dallarda ününü geliştirmiş kurgusal evren ve markadır. Bugüne kadar 11 film bizlerle buluşsa da ana hikayeyi anlatan 8 film bulunmakta.
Film Sayısı: 9 Takip Sayısı: 1
Takip Et

Seriye Ait Film Sayısı: 9

 • Yıldız Savaşları: Yeni Umut

  1977 iMDB : 8.204

  Yıldız Savaşları: Yeni Umut izle (Star Wars - 1977). Evrene hükmeden kötü güç Galaktik İmparatorluk'un yöneticileri, 'Ölüm Yıldızı' olarak adlandırılan askeri operasyon merkezleri hakkında gizli bilgilere sahip olan Prenses Leia'yı ele geçirir. Prenses kaçırılmadan önce çok gizli bilgileri R2-D2 robotunun veri tabanına aktarır. İşe yaramaz malzeme olarak listelenen R2-D2, ortağı C3PO ile birlikte uzak bir gezegene sürülür ve burada genç Luke Skywalker tarafından karaborsada satın alınır. Luke, tesadüfi bir olay nedeniyle kıdemli Jedi Şövalyesi Obi-Wan Kenobi'den yardım isteyen Prenses Leia'nın mesajına erişir. Luke, Obi-Wan, robotlar, pilot Han Solo ve devasa Wookiee Chewbacca, Prenses Leia'yı Darth Vader'ın alanından kurtarmaya çalışacak ekibi oluşturuyor.

 • Yıldız Savaşları: İmparator’un Dönüşü

  1980 iMDB : 8.39

  Yıldız Savaşları: İmparator'un Dönüşü izle (The Empire Strikes Back - 1980). Luke Skywalker, R2D2 ile birlikte efsanevi Usta Yoda'nın onu gerçek bir Jedi ustasına dönüştürmesi için Dagobah gezegenine gider. Bu sırada kurnaz pilot Han Solo, cesur Prenses Leia ve arkadaş canlısı C3PO, Ölüm Yıldızı'nı yok eder. Görünüşe göre her şey bitmiş, ancak korkunç Lord Darth Vader kaçmıştır, hala hayattadır ve imparatorluk birlikleri için bir tuzak hazırlamaktadır. Ayrıca genç Luke'un karanlık tarafa geçmesi için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

 • Yıldız Savaşları: Jedi’nin Dönüşü

  1983 iMDB : 7.891

  Yıldız Savaşları: Jedi'nin Dönüşü izle (Return of the Jedi - 1983). Luke Skywalker'ın net bir hedefi vardı: imparatorluğu ve ünlü babası Darth Vader'ı yok etmek. Her ne kadar Yoda olmasa hiçbir yere gidemeyecek olsam da çiğdi. Hayatta kaldı çünkü insanlığın geri kalanı gibi değil, net bir hedefi vardı. Hedefleriniz ve hedefleriniz olmayı bıraktığınız anda karanlık taraf sizi yakalar. Babasıyla yüzleşmenin o belirleyici anında Luke da böyle düşünmüş olmalı. Han Solo, Leia, C3P0, R2D2, Chewacca ve Lando Calrissian hedefe ulaşmak için ana destek noktası olarak gösterilecek. Çünkü? Dostluk bu dünyada bıraktığınız en önemli şey olduğundan, gerçek arkadaşlarınız olmadan dışarı çıkıp dünyayı göremez ve kararlarınızdan her an ders çıkaramazsınız. Jedi'ın Dönüşü size Gücün tadını çıkarmanın ve içselleştirmenin yolunu öğretecek. Güç, kötülüklerinizin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

 • Yıldız Savaşları: Bölüm I – Gizli Tehlike

  1999 iMDB : 6.533

  Yıldız Savaşları: Bölüm I - Gizli Tehlike izle (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace - 1999). Uzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside... Cumhuriyet pek çok eziyet çekiyor: yolsuzluk temellerini sarsıyor, Senato sonu gelmeyen siyasi tartışmalara kilitlenmiş durumda ve bir zamanlar barışçıl olan bir sistemin çöküşünü ilan eden çok sayıda muhalif güç ortaya çıkmaya başlıyor. . Güçlü ve dokunulmaz olan Ticaret Federasyonu, ticaret yollarına zorla vergi koyar. Genç Kraliçe Amidala tarafından yönetilen barışçıl gezegen Naboo, ödemeyi reddederek Federasyon tarafından askeri abluka altına alınır. Senato tarafından meseleyi halletmek için gönderilen Jedi Şövalyeleri Qui-Gon Jinn ve Obi-Wan Kenobi, Federasyonun yakında bir saldırı başlattığını öğrenir. Kraliçeyi ve maiyetini kurtarırlar, gezegenden kaçarlar ama gemilerini tamir etmek için Tatooine'e inmeleri gerekir... George Lucas'ın yönettiği bu filmde başrol oyuncuları Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd ve Ian McDiarmind gibi oyunculardan oluşuyor.

 • Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonlar’ın Saldırısı

  2002 iMDB : 6.552

  Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonlar'ın Saldırısı izle (Star Wars: Episode II - Attack of the Clones - 2002). Naboo'nun Ticaret Federasyonu tarafından kuşatılmasının ardından, Şansölye Palpatine tarafından yönetilen Cumhuriyet gerçek bir kriz yaşıyor. Kara Jedi Kont Dooku liderliğindeki bir grup muhalif, rejimin işleyiş şeklinden duydukları memnuniyetsizliği dile getiriyor. Senato ve galaksiler arası halk, böyle bir tehdidin ortaya çıkmasından rahatsız. Bazı senatörler, durumun daha kötüye gitmesini önlemek için Cumhuriyet'in sağlam bir ordu oluşturmasını istiyor. Aynı zamanda, artık bir senatör olan Padmé Amidala, ayrılıkçılar tarafından tehdit edilir ve bir saldırıdan kıl payı kurtulur. Padawan Anakin Skywalker onun korunmasından sorumlu. Ustası Obi-Wan Kenobi, bu suikast girişimini araştırmaya koyulur ve gizemli bir klon ordusunun yaratıldığını keşfeder...

 • Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı

  2005 iMDB : 7.413

  Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı izle (Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith - 2005). Klon Savaşı çok popüler. Şansölye Palpatine ile Jedi Konseyi arasında açık bir düşmanlık var. Kaya ile zorlu bir yer arasında kalan genç Jedi Şövalyesi Anakin Skywalker, hangi yolu takip edeceğinden şüphe duyuyor. Eşsiz güç vaadiyle baştan çıkarılan, Güç'ün karanlık tarafının cazibesine kapılan o, kötü Darth Sidious'a bağlılık yemini eder ve Darth Vader olur. Sith Lordları, Jedi'ların yok edilmesiyle başlayacak intikamlarını hazırlamak için güçlerini birleştiriyor. Katliamdan hayatta kalan tek kişiler Yoda ve Obi Wan, Sith'i aramak için yola çıktı. Kovalamaca, Anakin ve Obi Wan arasında galaksinin geleceğini belirleyecek muhteşem bir kılıç dövüşüyle ​​sona erer.

 • Star Wars: Bölüm VII – Güç Uyanıyor

  2015 iMDB : 7.292

  Star Wars: Bölüm VII - Güç Uyanıyor izle (Star Wars: The Force Awakens - 2015). Asi İttifakı tarafından mağlup edilen Galaktik İmparatorluğun çöküşünün üzerinden otuz yıldan fazla zaman geçti. Luke Skywalker (Mark Hamill) kayıptır ancak hayatta kalan son Jedi savaşçısının yerini gösteren bir harita mevcuttur. Daha önceki kahramanların çoğu, Leia (Carrie Fisher), Han Solo (Harrison Ford), Chewbacca, R2-D2 ve C-3PO hâlâ aktif ve direnişte savaşıyor. Halen savaş halinde olan galakside zulüm ve zulüm sona ermedi. Hükümeti kırılgan ve sadece bir kukla olmasına rağmen Yeni bir Cumhuriyet ortaya çıktı. Siyasi sistemin istikrarsızlığından ve çeşitli cumhuriyetçi akımlar arasındaki farklılıklardan yararlanan gizemli savaşçı Kylo Ren (Adam Driver), Jedi'ları sona erdirme takıntısına sahip, galaktik barışı tehdit ediyor. Kötü niyetli Ren, Galaktik İmparatorluğun küllerinden doğan, Lord Vader ve Palpatine'in anısına sadık bir güç olan Birinci Düzen'e liderlik ediyor. Bu tehdit edici uyanışla karşı karşıya kalan tek kaynak bir androiddir: BB-8, içinde Luke Skywalker'ın yerini gösteren harita bulunmaktadır. Bu değerli bilgiyi direnişe ulaştırmak iki yeni karakterin hedefi olacak. İmparatorluk ordusundan vazgeçen imparatorluk askeri Finn (John Boyega) ve Leia tarafından önemli bir görev için gönderilen pilot Poe Dameron (Oscar Isaac). İkisi bir hücrede buluşacak ve birlikte Birinci Düzen'in pençesinden kaçmayı başaracaklar. Kaçışları sırasında kaçaklar çöl gezegeni Jakku'ya inerler. Orada yeni bir karakter ortaya çıkacak: Rey (Daisy Ridley), çok güçlü, kendi başının çaresine bakmayı öğrenmiş, yanında her zaman bir sopa taşıyan genç bir hurda metal satıcısı. Bu karşılaşma hayatlarını değiştirecek ve onları galaksideki en güçlü savaşçı Jedi Ustası Luke Skywalker'ı bulmak için yoğun bir yolculuğa çıkaracak. Maceraları sırasında önceki kahramanlarla karşılaşacaklar ve firari Finn'i arayan bir saldırı birliğine liderlik eden Birinci Düzen'den Kaptan Phasma (Gwendoline Christie) ile yüzleşmek zorunda kalacaklar. Asilerin nihai hedefi, alışılmadık tasarıma sahip kırmızı bir ışın kılıcı kullanan ve karanlık tarafın güçlü güçlerini temsil eden korkunç savaşçı Kylo Ren'in kötü planlarını durdurmak olacaktır. Mevcut iki üçlemenin arasına eklenen üçüncü üçlemenin ilki olan Star Wars'un bu yedinci filminin yönetmenliğini JJ Abrams ( Mission: Impossible III, Super 8, Star Trek, Monster ) üstleniyor

 • Star Wars: Bölüm VIII – Son Jedi

  2017 iMDB : 6.823

  Star Wars: Bölüm VIII - Son Jedi izle (Star Wars: The Last Jedi - 2017). Yeni bir macera başlamak üzere, eski ve yeni karakterlerin yanı sıra eski tanıdık yüzler de gelecek olana hazırlanıyor, Güç'ün arkaik sırları ve geçmişten gelen şok edici açıklamalar ortaya çıkacak. Uzay destanının bu sekizinci bölümü , Star Wars: The Force Awakens (2015) filminin sonunda meydana gelen olayların hemen ardından başlıyor . İçinde kahramanlar için pek çok bilinmeyen ortaya çıkıyor. Jakku gezegeninden gelen genç hurda metal işçisi Rey (Daisy Ridley), Güç'e karşı duyarlı olduğunu gördükten sonra bir Jedi olacak mı? Galaksinin uzak bir köşesine sürgün edilen efsanevi Jedi Ustası Luke Skywalker (Mark Hamill), Rey'e Güç'ün tasarımlarını öğretecek mi? Direniş Generali Leia Organa (Carrie Fisher), Han Solo'nun, Birinci Düzen Şövalyeleri'nin lideri Kylo Ren (Adam Driver) haline gelen oğlu Ben Solo'nun elindeki ölümüyle nasıl yüzleşecek? Yetenekli Direniş pilotu Poe Dameron (Oscar Isaac) ve Birinci Düzen'in pençesinden kurtulmuş eski fırtına askeri Finn (John Boyega) şimdi ne yapacak?

 • Star Wars: Bölüm IX – Skywalker’ın Yükselişi

  2019 iMDB : 6.36

  Star Wars: Bölüm IX - Skywalker'ın Yükselişi izle (Star Wars: The Rise of Skywalker - 2019). Star Wars serisinin üçüncü üçlemesinin son bölümü . Galaktik destanın bu dokuzuncu bölümünde hikaye, çok çok uzak bir galaksiye yapılan destansı ve muhteşem bir yolculukla sona eriyor. Direniş en düşük seviyede ancak amansız savaşında Birinci Düzen'i yok edecek kadar güçlü bir ağ oluşturmak için galaksideki müttefikleriyle temasa geçti. Bu, Rey (Daisy Ridley) ile Kylo Ren (Adam Driver) arasındaki son karşılaşma olacak. Yeni efsaneler doğacak ve özgürlük için son savaş gelmek üzere.