Dune [Dune Collection] Serisi

Bilim-Kurgu Filmleri, Macera Filmleri
Dune [Dune Collection] Serisi full hd izle. Paul Atreides'in iki parçalı destanı ve ölümcül gezegen Arrakis'te iktidara yükselişi
Film Sayısı: 2 Takip Sayısı: 1
Takip Et

Seriye Ait Film Sayısı: 2

  • Dune: Çöl Gezegeni

    2021 iMDB : 7.792

    Dune: Çöl Gezegeni izle (Dune - 2021) izle. Soylu ailelerin kumul çöllerinden oluşan coğrafyası nedeniyle Dune olarak da bilinen kurak gezegen Arrakis'in toprakları üzerinde tartıştığı uzak bir gelecek. Arrakis, devasa kum solucanları üreten evrendeki en gıpta ile bakılan ve en değerli madde olan 'baharatın' bulunduğu tek yerdir. Nadir bulunması ve riskli çıkarımı nedeniyle, baharat üretimini kontrol eden kişi, yalnızca İmparatorluğun değil, tüm insanlığın kaderini kontrol eder. Dük Leto Atreides (Oscar Isaac) bu tehlikeli gezegenin yönetimini kabul edecek ve Leydi Jessica (Rebecca Ferguson) ve oğlu Paul (Timothée Chalamet) ile birlikte Arrakis'e gönderilecek. Frank Herbert'in bilim kurgu klasiği Dune'un (1965) yeni film uyarlaması, Oscar adayı sinemacı Denis Villeneuve tarafından yönetildi.

  • Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki

    2023 iMDB : -

    Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki izle (Dune: Part Two - 2023) izle. Frank Herbert tarafından yazılan bilim kurgu romanının bu yeni uyarlamasının ikinci bölümü. Çöl gezegeni Arrakis, baharatın toplanabileceği tek yer, ticaretin ve İmparatorluğun istikrarının anahtarı. Düşmanları Harkonnenler tarafından ölüme terk edilen Paul Atreides (Timothée Chalamet), baharatla sürekli temastan gözleri parlak maviye dönen vahşi çöl savaşçılarından oluşan Fremenlere katılır. Orada Paul, Muad'Dib'in Fremen adını alacak ve onların lideri olabileceğini, hatta bir kum solucanına binebileceğini kanıtlamak isteyerek eğitimine başlayacak. Ancak gölgelerde çok fazla sır saklıdır ve Atreides Evi'nin sonu yakındır. Paul, vizyonlar ve peygamberlik rüyalar görmeye devam edecek ve Harkonnens'in entrikaları, Bene Gesserit'in okült sanatları ve İmparatorluğun galaktik gücü ile yüzleşerek, öngörülen korkunç gelecekle yüzleşmek zorunda kalacak. Çılgın Stilgar'ın (Javier Bardem) ve genç Chani'nin (Zendaya) aşkının yardımıyla Paul Atreides, Padişah İmparatoru IV. tüm dünya. bilinen evren.